PUR pěna izolace — Zateplení domů a ostatních staveb

Hledáte způsob, jak snížit své náklady na vytápění? Chtěli byste zlepšit tepelnou ochranu vašeho domu a zvýšit tak jeho energetickou účinnost? Naše firma se specializuje na zateplení a izolaci domů a dalších staveb pomocí moderní PUR pěny. Tato účinná izolační metoda zajišťuje vysokou úsporu energie, zlepšení mikroklimatu v interiéru a dlouhodobou ochranu vaší investice. Kontaktujte nás a rádi vám poskytneme více informací o našich službách zateplení a izolace pomocí PUR pěny. Vyplňte kontaktní formulář nebo volejte +420 608 969 385.

 

CHCI SNÍŽIT SVÉ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ »

 

CENÍK

SKLADBA CENA
1 m2 v tloušťce 10 cm 250 Kč bez DPH

 

Konkrétní cenová nabídka bude zdarma zpracovánána na základě poptávky popř. prohlídky stavby.

 

CHCI CENOVOU NABÍDKU ZDARMA »

 

 

Zateplení domu a ostatních staveb

 

ZATEPLENÍ STROPU

Při izolaci domu je neméně důležité zateplení stropu. Izolace stropu je již většinou součástí projektu, pokud však není provedena již tehdy, je následné zateplení stropu náročnější. Izolace je prováděna především při zateplení stropu půdy mezi jednotlivými trámy kvůli únikům tepla nebo zateplení stropu ve sklepě z hlediska odizolování místností nad studeným sklepem.

 

Zateplení stropu ve sklepě

Izolace stropu u sklepa se provádí především kvůli zlepšení tepelné pohody v místnostech nad sklepními prostory. Izolační vrstva zamezí únikům tepla a zabezpečí teplejší podlahu v přízemí. Především starším bytovým domům chybí izolační vrstva stropu ve sklepě, který odděluje sklepní prostory od obytné části. Zateplení stropu ve sklepě se aplikuje zespodu, což je jednodušší způsob.

 

Díky stříkané izolační pěně s uzavřenou strukturou buněk, získáte skvělou vzduchotěsnou, parotěsnou a hydroizolační vrstvu pro Váš sklep. Zateplení stropu ve sklepě se stříkanou pěnovou izolací od společnosti Sovym je snadné, protože jde o aplikaci nástřikem. Jednoduše se tedy dostane i do těžko přístupných míst, mezi potrubí apod.  

 

ZATEPLENÍ STŘECHY

U všech typů domů a budov je právě střecha jednou z nejvíce namáhaných součástí stavby, protože je vystavena nejen stále se měnícím povětrnostním vlivů, ale také UV záření či v případě rovné střechy stojící vodě. Jelikož jejím hlavním úkolem je zabezpečit voděodolnost a zabránit teplotním výkyvům patří zateplení střechy mezi velmi žádané využití izolačních materiálů.

 

Skrze nezateplenou střechu odchází až 70 % tepla z domu. Během letních měsíců dochází naopak k nežádoucímu přehřátí interiéru. S využitím stříkané izolace Sovym dosáhnete požadovaného zateplení střechy s minimálním zatížením konstrukce a bez vzniku tepelných mostů.

 

Výhody zateplení střechy pomocí izolace SOVYM

  • ověřená kvalita tradicí již 35 let
  • 100% bezešvá, monolitická a velmi přilnavá vrstva
  • úspory za náklady na vytápění až 50%
  • dlouhá životnost s minimálními náklady na údržbu

 

Postup při zateplení střechy

Dříve než začnete se zateplením střechy je důležitá očištění a příprava podkladu před aplikací izolační vrstvy. Poté již můžete provést nástřik vrstvy stříkané pěnové izolace, která zvětší svůj objem až o 30% během pár sekund a vytvoří lehkou avšak velice pevnou monolitickou vrstvu, která nevyžaduje mechanické kotvení, kompletně eliminuje spoje a zabraňuje zatékání.

 

Na závěr je potřeba aplikovat ochranný střešní nátěr THERMOFLEXTM nebo EXY FLEX, který chrání zateplení ploché střechy před vlhkostí, UV zářením a mechanickým opotřebením.

 

Izolační materiály jsou vhodné na:

  • zateplení šikmé střechy
  • zateplení ploché střechy
  • zateplení pultové střechy

 

Kvalitní stříkaná izolace na zateplení střechy vyžaduje pouze minimální údržbu, která spočívá v opravě ochranného nátěru jednou za 10 až 30 let. Živostnost izolačních materiálů s pravidelnou údržbou je minimálně 50 let

 

ZATEPLENÍ PODKROVÍ

Při zateplení podkroví je potřeba využít vhodné izolační materiály, které zabrání vlhnutí a plesnivění. Izolace podkroví by měla také zabránit velkým výkyvům teplot během chladných měsíců a horkých letních dnů. Kromě zateplení podkroví slouží izolační vrstva také jako vynikajici akustická bariéra.

Sovym Vám nabízí k zateplení podkroví stříkanou izolační pěnu s otevřenou strukturou buněk a s uzavřenou strukturou buněk. Obě se snadno a rychle aplikují nástřikem bez zatížení stavební konstrukce. Mají výborné izolační vlastnosti a zabraňují vzniku tepelných mostů a plesnivění v podkroví.

 

Technologický postup zateplení podkroví

Při zateplení podkroví pomocí stříkané izolační pěny Sovym je snadný technologický postup. Aplikace pěny se provádí nástřikem. Pěnová izolace okamžitě několikanásobně zvětší svůj objem, zaplní tak všechny mezery a spáry, kde by mohl pronikat chladný vzduch a hluk dovnitř, skvěle přilne k povrchu a zatvrdne bez nutnosti ořezů díky přesnosti aplikace.

 

ZATEPLENÍ PŮDY

Realizace zateplení půdy je prvním krokem, pokud jste se rozhodli, že začnete využívat půdu jako obytný prostor. Díky kvalitním izolačním materiálům vytvoříte nejen tepelnou, ale také zvukovou izolační vrstvu. Izolace půdy se Vám ale vyplatí i v případě, že půdní prostory neobýváte. Zateplením půdy totiž zamezíte velkým únikům tepla z Vaší domácnosti.

 

Zateplení půdních prostor

Jedním z hlavních problémů při zateplení půdních prostor je vznik plísní ve stropu nebo podlaze, kde se sráží vlhkost, protože zateplení půdy vytvoří parozábranu. Při použití stříkané izolační pěny s otevřenou strukturou buněk a s uzavřenou strukturou buněk zamezíte nejen únikům tepla, ale také kondenzaci par a následnému plesnivění.

 

ZATEPLENÍ SOKLU

Izolace v místě soklu, kde se spojuje nadzemní část domu se základy, ochrání budovu před promrzáním, před vlhnutím a následným plesnivěním. Zateplení soklu se provádí přibližně až do 80 cm pod zem a eliminuje vznik tepelných mostů mezi obvodovými zdmi a základy domu.

 

Postup zateplení soklu

Při zateplení soklu je postup podobný jako při izolaci jiných míst v domě. Nejdříve musí být místo perfektně očištěno a připraveno k aplikaci. Stříkaná izolační pěna se pak nanese na suchý povrch soklu, kde zvětší svůj původní objem až 30x, čímž zaplní všechny praskliny a místa ve zdivu, kde by mohlo unikat teplo. Izolační pěna téměř okamžitě vytvrdne a je připravena na nanesení asfaltového nátěru, který ochrání budovu před vztlakovou vodou.

 

 

17 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK K IZOLACI PUR PĚNOU

 


 

[1] Jaký je rozdíl mezi pěnou s otevřenou strukturou buněk a pěnou s uzavřenou strukturou buněk?

 

Obě izolační stříkané pěny: Pěna Sovyml s otevřenou strukturou buněk, tak pěna s uzavřenou strukturou buněk jsou vynikající izolační materiály. Rozdíl mezi pěnami spočívá v tom, že izolace s uzavřenou strukturou buněk je vodotěsná a neumožňuje pohyb vody. Naproti tomu stříkaná pěna s otevřenou strukturou buněk je difúzně otevřená a umožňuje průchod vodní páry, což zabraňuje výskytu plísní. Stavbní kostrukce může dýchat.

 


 

[2] Jaké jsou rozdíly mezi střešní pěnou na ploché střechy a izolační pěnou, která se používá na izolaci zdi, stropu a podobně?


Polyuretanové pěny jsou jednosložkové nebo vícesložkové produkty vytvořené na molekulové úrovni pro konkrétní účel a použití. Střešní pěny nabízejí vyšší hodnotu pevnosti v tlaku, hladší povrch a vynikající hodnotu R (izolační tepelný odpor) a pomalejší reakční čas při jejich výrobě, což je velice důležité pro celkový výsledek strešní izolace, zatímco pěny určené na stěny, stropy mají rychlejší dobu reakce, nižší hustotu objemu cca 35- 42kg/m3 a vyšší výtěžnost. Takovéto pěny nesmí být použity pro izolaci střech, nesplňují přísně stavební normy a mají jinou požární klasifikaci než ostatní izolační pěny.

 


 

[3] Co je izolační systém na bázi vzduchové bariéry?


Vzduchová bariéra funguje tak, že izolační pěna nabyde až na 150 násobek svého objemu,vytvoří izolační bariéru, která eliminuje únik tepla a proudění vzduchu samotnou izolací. Izolační pěna s otevřenou či uzavřenou strukturou buněk šetří nemalé finanční prostředky za energie a zlepšuje komfort bydlení.

Systém stříkané polyuretanové pěny s uzavřenou strukturou buněk Sovym zpevní stavební konstrukci. Použití je takřka neomezené od zateplení stropu, přes stěny, až po podlahy, z jedné aplikace získate vynikající izolační vlastnosti a téměř nulovou propustnost vzduchu za účelem zlepšení životnosti budov, jejich energetické účinnosti, zdraví a bezpečnosti jejich obyvatel.

 


 

[4] A co plíseň?


Pro tvorbu plísní jsou třeba tři věci: vlhkost, teplý vzduch a zdroj potravy. Izolace z polyuretanové pěny nemá žádnou nutriční hodnotu a není považována za zdroj potravy pro plísně. Izolace Sovym v dané tloušce vytvoří celistvou izolační vrstvu, eliminuje proudění vzduchu, snižuje potenciál hromadění vlhkosti. Rovněž eliminuje pohyb vzduchu v dutině stěny. Jiné izolace nejsou tak úspěšné v omezování průniku vzduchu a zajištění dostatečné zateplení domu k tomu, aby byla eliminována kondenzace na povrchu, a tudíž zvyšují možnost vytvoření prostředí náchylného k tvorbě plísní.

 


 

[5] Stříkaná pěna je ekologická


Tato technologie je šetrná k životnímu prostředí, protože každý sud produktu EXY 39, EXY 45  obsahuje recyklovaný obsah cca 3000 plastových lahví. Izolační pěna s otevřenou strukturou buněk je 100% vyrobena na vodni bazi  nezatežuje životní prostředí a je nezavadná. Složení produkt Sovym NEOBSAHUJE žadné sojové oleje a jine přísady, rovnež neobsahuje ricinový olej - Castro olej. Izolacni pěny Sovym neobsahuji žadné náhražky a jsou vyraběny kvalitnich čistých materiálů.

 

V žadném pripadě NELZE JAKKOLIV SROVNAVAT s jinými izolačnimi pěnami na trhu.

 

Po instalaci dojde k citelnému snížení spotřeby energie, snížení uhlíkové stopy v důsledku nižší spotřeby energie a naopak méně fosilních paliv, přičemž jako první na světě využívá moderní technologii zajišťující nulový potenciál globálního oteplování (GWP) a nízký potenciál ničení ozonové vrstvy (ODP). 

 


 

[6] Instalace v chemicky citlivých prostorech


Stříkanou pěnovou izolaci Sovym lze použít v jakémkoli prostředí, včetně chemicky citlivých prostředí za předpokladu, že instalace bude zvládnutá stejně jako jakákoli jiná řádná instalace. To znamená dobře se starat o produkt, zajišťovat bezpečnost materiálu a postupy při manipulaci a zajistit, aby instalaci prováděl kvalitně vyškolený a schopný aplikátor. 

 


 

[7] Jaké zařízení je třeba k aplikaci – nástřiku pěny?


Systémy stříkané polyuretanové pěny vyžadují speciální aplikační zařízení jako například čerpadla, dávkovací zařízení a stříkací pistole. Společnost Sovym nabízí výběr zařízení nejvyšší kvality pro správnou aplikaci izolace ze stříkané polyuretanové pěny od výrobce GAMA. Zařízení a materiály jsou prodávány kvalifikovaným dodavatelům. 

 


 

[8] Jaké je složení stříkané pěnové izolace?


Stříkaná pěna je jedinečná, unikátní směs dvou látek (složka A Isokyanátu a složka B pryskyřice), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny Sovym je používáné nadouvadlo voda, tedy pěna je vyrobena na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk. To je velký rozdíl a je nutné pochopit výhody a nevýhody. Je nutná znalost odborné a dobře proškolené aplikační firmy.

 


 

[9] Kde všude je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?


Stříkanou pěnovou izolací lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály, ať tepelně izolační, tak hydroizolační při výstavbě, nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, izolace podlah až po izolaci obvodového pláště budov a střech (včetně izolace plochých střech). Každá pěnová izolace má své technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

 


 

[10] Jaký je rozdíl mezi pěnou Sovym a jinými produkty?


V Evropě je řada firem, které nabízí různé pěny, které jsou často náhražkou kalitních pěn, nebo jsou doslova nebezpečné a používají zakázané látky, jsou hořlavé a toxické. Zákazník nepozná rozdíl a často naletí na různé triky firem, které nemají ani dostatečné vybavení, zázemí, odbornost.

 

Dalším faktorem je i cena. Nekvalitní pěna je levnější v řádu desítek procet a zákazník zvolí sice levnější pěnu a myslí, že ušetří, což je pravý opak. V domnění, že má kvalitní stříkanou pěnu, defakto prodělá a neušetří žádné peníze. Dále může docházet ke značným problemům z plísní, scvrkávání pěny a podobně.

 

Pro zvolení kvalitní pěny je nutná nezávislá certifikace v různých laboratořích, které opravdu potvrdí parametry izolační pěny. Dále přečíst si o daném produktu na internetu, což je velice dobrý nástroj k posouzení. Spousta menších firem v České republice uvádí superlativa o tom, odkud pěna pochází, kdo ji vyrábí, mění jméno produktu. Na certifikátu v ČR je možné uvést informaci, že daná firma je výrobce a zákazník nemá šanci zjistit, co to je za produkt a vzniká tak velký problém. Některé firmy tvrdí, že používají směs, která je vyrobena na sójové bázi a podobě. Protože ale sójová báze představuje méně než 2% produktu, máme pocit, že se jedná o zavádějící informace. Izolační materiály Sovym nelze srovnávat - porovnávat s jinými produkty, které se běžně vyskytují na trhu.

 


 

[11] Jak dlouho vydrží stříkaná pěna?


Správně nainstalovaná pěna nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna drží velmi pevně a prakticky přilne na všechny podklady a je schopna se flexibilně přizpůsobit pohybu budovy.

 


 

[12] Mohu nastříkat pěnovou izolaci na betonové zdi ve sklepě?


Ano, a to nejen na vnitřní stěny, ale i na venkovní zdi, například jako izolace základů před zasypáním hlínou. Pěnová izolace lze teoreticky nastříkat na jakýkoliv podklad. PUR pěna je ideální i např. pro nadkrokevní tepelnou izolaci. Je nutné použít k tomu určenou pěnu!

 


 

[13] Kde je možné stříkanou pěnu použít?


Stříkaná pěnová izolace se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, až po izolaci střech. Nicméně, každá pěnová izolace má své aplikační vlastnosti a nesmí být zaměněna.  Například pěna na základy nemůže být použita na izolaci plochých střech, má totiž zcela odlišné parametry. Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá zavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

 


 

[14] Dobrý den, uvažujeme o zateplení půdních prostor a vybudování podkrovních místností v našem starším RD. Můžete mi sdělit, jaké jsou výhody pěnové izolace oproti izolaci z minerální vlny, případně izolaci foukané? Děkuji, Jana Pokorná, Trutnov


Nespornou výhodou pěnové izolace při zateplení půdy, oproti skládané izolační vrstvě z minerální vlny, je bezespárá technologie – celistvá vrstva tepelné izolace bez nutnosti mechanického kotvení. I při perfektní pokládce rohoží, nebo desek tepelné izolace z minerální vlny dochází k rozevření spár, které jsou příčinou vzniku tepelných mostů a tím i místem, kudy uniká teplý vzduch z místnosti, což je pro získání maximální tepelné ochrany objektu zcela nežádoucí.

 


 

[15] Zaujalo mne použití pěny Sovym s uzavřenou strukturou buněk jako hydroizolační a zároveň tepelně izolační vrstvy pro zateplení podlahy (základové betonové desky). V tomto roce začínám stavět rodinný domek a použití tohoto materiálu uvažuji. Můžete mi sdělit, jaký je postup prací? Jan Hovorka, Jakubovice


Ano, pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk se běžně používá i pro zateplení a zároveň zajištění funkce hydroizolace základové desky. Schéma tohoto řešení najdete v odkazu nákresy. Uzavřená struktura izolační pěny Sovym v kombinaci s hydroizolačním nátěrem zabraňuje průniku vlhkosti.

Aplikace se provádí přímo na základovou desku, jejíž povrch musí být suchý, zbavený prachu a mechanických nečistot. Pěna Sovym je po několika minutách po aplikaci vyzrálá v celém svém objemu. Na vyzrálou pěnovou izolaci se pak aplikují další skladby podlahy, obvykle beton, nebo samonivelační anhydridová vrstva. Hustota pěny Sovym - 41,5 kg/m3 poskytuje dostatečnou pevnost (2,11 Kg/cm2) při použití ve skladbě podlah.

 


 

[16] V televizi jsem viděla aplikaci konkurenční pěny a připadlo mi, že vzniká velké množství odpadu. Znamená to, že i tento zákazník platí? Děkuji za odpověď, Hana Matějková, Brno


Zákazník platí pouze kubaturu vypočtenou dle projektové dokumentace, nebo zaměření na místě, tzn. pouze čistou kubaturu pěny, která se rovná objemu v závislosti na tloušťce tepelné izolace a ploše. Množství materiálu, který se následně ořezává, se nezapočítává do ceny. Je tedy čistě v našem zájmu, aby docházelo k co nejmenším přestřikům, ale technologie instalace stříkané izolační pěny neumožňuje přestřiky kompletně eliminovat. Některé firmy, které jsou na trhu, nemohou provést přesný nástřik a to proto, že používají jiné pěny.

 


 

[17] Dobrý den, v létě tohoto roku plánuji rekonstrukci krytiny sedlové střechy na rodinném domku. Při té příležitosti zvažuji použití stříkané pěnové izolace. Je možné stříkat pěnu i shora – tzn. po rozkrytí střechy a odstranění původní foukané izolace, vypěnit prostor mezi krokvemi a plochu podlahy půdy? Děkuji za odpověď, Břetislav Vrána, Bořetice


Ano, instalace pěnové izolace je možno provádět i aplikací shora, při rekonstrukci střešního pláště lze doporučit i nástřik nadkrokevní izolace.

 


 

Příklad špatné praxe - chybně aplikovaná pěna

Špatně aplikovaná levná pěna se drolí jako prášek, nedrží a odpadá.

 

Informace o cookies na této stránce

 

Abyste na našem e-shopu našli vždy to, co potřebujete, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů. Pro personalizovaný zážitek z nákupu udělte prosím souhlas se zpracováním všech typů cookies.

Nastavení cookies

Cookie soubory, které jsou použité na těchto stránkách jsou rozděleny do kategorií a níže si můžete zjistit o každé kategorii více a povolit nebo zamítnout některé nebo všechny z nich. Jakmile zakážete kategorie, které byly předtím povoleny, budou z vašeho prohlížeče odstraněny všechny soubory cookie přiřazené do této kategorie.
Poptávkový formulář

Pokud chcete prozatím odeslat pouze zjednodušenou poptávku, stačí vyplnit kontaktní formulář v patičce.


 m2
 cm


Váš dodavatel dřevostaveb a vazníkových konstrukcí
Napište nám
Máte dotaz? Nejste si jisti, jaký produkt vybrat? Neváhejte a napište nám ještě dnes! Rádi vám poradíme.
 

Kontaktujte nás

 

 

Sídlo společnosti a provozovna

 

SOVYM s.r.o.

Okružní 283

783 14  Hlušovice

 

 


info(zavináč)sovym(tečka)cz

 

 

+420 608 969 385

 

Spolupracujeme